EUROPEAN SPACE EDUCATION RESOURCE OFFICE

A collaboration between ESA & national partners

Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury

Akce

Zapište si do kalendáře a nezapomeňte přijít!

23. 9. 2017
náhled

ESERO na Dílnách Heuréky

Na tradičních Dílnách Heuréky, 22.–24. 9. v Náchodě, představí ESERO program pro první stupeň Spacecraft Material Kit. Atraktivní sady k fyzikálním pokusům zapůjčujeme v naší pražské kanceláři.

5. 10. 2017
náhled

Dálkový průzkum Země

Workshop na NIDV v Pardubicích představí učitelům dálkový průzkum Země v kontextu rozvoje nadání skrze mezioborová témata. Účastníci si mj. vyzkouší úpravu a analýzu družicových snímků v dostupných programech.

19. 10. 2017
náhled

Vlachovice: Co dává žákům fyzika?

V rámci pravidelného semináře učitelů fyziky ve Vlachovicích představí ESERO program Spacecraft materials pro první stupeň ZŠ.

1. 11. 2017
náhled

CanSat seminář pro vedoucí týmů

Vedoucí týmů přihlášených do soutěže CanSat 2018 dostanou aktuální informace k dalšímu ročníku soutěže. Čekají vás nová pravidla a nové kity k výrobě CanSatů.

24.–26. 11. 2017
náhled

Sáhněte si na vesmír

Třetí ročník víkendového krkonošského semináře pro učitele přinese vesmírné přednášky, experimenty a výukové programy pro učitele základních i středních škol.

Archiv akcí

19. – 21. 5. 2017
náhled

Víkendová škola Space Awareness

Víkend na chatě Orle v Jizerské oblasti tmavé oblohy přinese učitelům SŠ i ZŠ vesmírné vědecké přednášky, sledování noční oblohy optickými teleskopy i pomocí radioastronomie, a dílny představující kvalitní vzdělávací aktivity a materiály programu Space Awareness.

7. 4. 2017
náhled

Mlžná komora v Ostravě

Radioaktivní přeměna na vlastní oči v ostravském planetáriu. Na semináři si učitelé vyzkouší, jak sestavit mlžnou komoru a pozorovat radioaktivní přeměnu. Pomůcky vám rádi zapůjčíme do vaší školy!

30. - 31. 3. 2017
náhled

CanSat Finále

V Plzni na letišti Letkov a v Centru robotiky se devět týmů se svými minidružicemi utká o české prvenství. Vítězný CanSat postoupí do evropského finále.

28. 3. 2017
náhled

Možnosti spolupráce s ESA

Workshop o možnostech spolupráce s ESA: technologie, materiály a postupy, vývoje produktů, vzdělávací aktivity, výuková témata, podpora start-up projektů. Registrujte se do 21. 3.!

27. 3. 2017
náhled

Rakety v liberecké iQlandii

Jak postavit s žáky vodní rakety, jak je odpalovat, jak provést videoanalýzu jejich letu? Seminář v iQlandii a jako bonus prohlídka planetária.

22. 2. 2017
náhled

Zachraň život

Pojďte se seznámit s testováním kosmonautů a jejich přípravou na novou misi. Využijte tyto znalosti v široké škále vyučovacích předmětů v rámci projektového dne. Vyzkoušejte si ověřené herní techniky, jejichž propojením s popularizací vědy vznikne unikátní zážitek, kotvící paměťovou stopu informace v žákově mysli. Nakonec můžete zachránit i kosmonauta v přistávacím modulu. Podaří se Vám to? Seminář je již plně...

20. 12. 2016
náhled

Chemie a biologie s tablety

Jak udělat z výuky biologie a chemie zábavu? Přijďte si do Liberecké iQLANDIe vyzkoušet originální české aplikace pro tablety, které můžete využít v hodinách biologie (přírodopisu) a chemie. Vhodné pro učitele SŠ a druhého stupně ZŠ.

16. 12. 2016
náhled

3D virtuální světy ve vzdělávání STEM

Seminář pro učitele 2. stupně ZŠ zaměřený na 3D multiuživatelské virtuální prostředí a možnosti jeho využití ve vzdělávání témat STEM. Učitelé se seznámí s free edukačními nástroji a možnostmi vytváření vlastních 3D virtuálních vzdělávacích objektů. Seminář je již plně obsazen.

14. 12. 2016
náhled

Vaříme mlžnou kometu v komoře

Na semináři si představíme dva programy pro středoškoláky: Vaříme kometu (pokus s látkami, které se reálně nacházejí v kometách) a Mlžná komora (pozorování radioaktivního záření). Pomůcky na pokus ve vaší škole lze zapůjčit v naší kanceláři!

12. 12. 2016
náhled

Seminář Základy technologie IQRF

Na kurzu se začátečníci naučí pracovat s produkty založenými na bezdrátové technologii IQRF, seznámí se s programováním, s principy IQRF a s reálným využitím v dnešním světě. 

25. – 27. 11. 2016
náhled

Víkendový seminář Sáhněte si na vesmír

Na Patejdlově boudě v Krkonoších si učitelé vlastní rukou sáhnou na kometu, na raketu, na radioaktivitu a snad i na hvězdy...

21. 11. 2016
náhled

Zachraň život

Připravte astronauty na novou misi. Využijte nové zkušenosti ve škále vyučovacích předmětů v projektovém dni. Vyzkoušejte ověřené herní techniky propojené s popularizací vědy. Nakonec snad zachráníte i astronauta v přistávacím modulu...

7. 11. 2016
náhled

Seminář CanSat

Vstupní workshop pro vedoucí týmů, kteří se zúčastní soutěže CanSat 2017. Co je to satelit v plechovce, jak vybrat a zapojit senzory, přenos dat, zkušenosti z minulých ročníků…

18.–22. 10. 2016
náhled

Mezinárodní workshop pro učitele v Holandsku - registrace do 15. 6.!

Mezinárodní workshop pro učitele v holandském Leidenu zaměřený na vzdělávání o vesmíru. Učitelé STEM předmětů na SŠ i ZŠ mohou zažádat o příspěvek na dopravu, ubytování a diety.

20.–23. 9. 2016
náhled

Workshop pro studenty inženýrství a fyziky v Belgii - registrace do 15. 7. !

Workshop paralelního inženýrství pro vysokoškolské studenty v Belgii. ESA hradí studentům cestovné, ubytování i stravu.